O Slovinsku, informace o destinacích

Slovinsko je malým evropským státem, kde však najdete úplně vše. Od průzračných jezer, přes vysoké horské štíty, divoké řeky, dechberoucí jeskyně, malebné vesničky, pulzující města, výtečnou kuchyni a snad ještě lepší vína, až po slunečné pláže.

Slovinsko je přímořský stát na pomezí Balkánu a střední Evropy. Severní část země zasahuje do jižní části Alp, východní oblast Prekmurje do Panonské nížiny a jihozápadní pobřežní část do Istrie. Slovinsko hraničí s Rakouskem na severu, s Maďarskem na východě, Chorvatskem na jihu a Itálií na západě. Na jihozápadě má přístup k Jaderskému moři.

Ke skvělé poloze Slovinska, jeho rozmanité tváři, velkému množství forem trávení aktivní dovolené, špičkové kuchyni a výborným vínům je nutno přičíst i místní obyvatele, kteří jsou přátelští, srdeční, veselí a pozorní. Identita Slovinců je spojena s jejich jazykem, slovinštinou, kterou používají pouze dva miliony lidí a která se dochovala také díky čilému kulturnímu životu tohoto etnika. Slovinci si stále nadevše cení upřímného mezilidského kontaktu a svou pohostinností se o tento nesmírně bohatý kout světa rádi podělí s příchozími.

Většinu alpské oblasti pokrývá národní park Triglav. Na okraji parku se nachází známý Bled, který je dokonalým rekreačním rájem s množstvím přírodních krás a četnými možnostmi sportovního i kulturního vyžití. Necelých 30 km od Bledu leží jezero Bohinj, které je výchozím místem mnoha horských túr. Bohinj a Bohinjska Bystrica jsou vyhledávaným cílem milovníků vodních aktivit. Známými horskými středisky, obklopenými vrcholky vysokými až dva tisíce metrů jsou Kranjska GoraKrvavec a Planica, kde se každoročně konají závody světového poháru ve sjezdovém lyžování a letech na lyžích. Na 45 km dlouhém slovinském pobřeží Jadranu leží na jihu, u chorvatských hranic, starobylý a romantický přístav Koper. Známými přímořskými letovisky jsou také pulzující Portorož a romantický Piran. Hlavní město Ljubljana je dynamicky rostoucí metropolí mezi řekami Ljubljanica a Sáva. Od západu k východu Slovinska vede jako tepna dálnice, která ve středu země protíná významné průmyslové město Celje a na severovýchodě prochází historickým a zároveň moderním centrem sjezdového lyžování Mariborem. Ten je po Ljublajni druhým největším slovinským městem. Na jihu Slovinska směrem z Ljubljaně na Zagreb leží známé sídlo farmaceutického průmyslu Novo Město.

Alpská oblast

Alpská oblast nabízí nepřeberné množství aktivit a to jak v zimních, tak i letních měsících

Oblast termálních lázní

Slovinsko má dlouholetou tradici v lázeňství, pyšní se celkem 87 termálními prameny

Přímořská oblast

Slovinské pobřeží měří necelých 50 km, přesto však nabízí plno zajímavostí a malebných přímořských městeček.

Ljubljana a centrální Slovinsko

V centrálním Slovinsku zažijete opravdu všechno

Vyhledávání hotelu v mapě


SLOVINSKO - ZELENÝ DRAHOKAM V PODHŮŘÍ ALP

Je možné uplatnit benefity (Edenred/Sodexo)

Napište nám - poradíme Vám s výběrem