Bled

Městečko Bled se svým jezerem a jeho okolím je jednou z nejkrásnějších Alpských rekreačních destinací. Nabízí nezapomenutelné zážitky, příjemný odpočinek a relaxaci s možností strávení aktivní či sportovní dovolené. Bled je situován uprostřed čisté přírody, téměř v centru Julských Alp.

Relativně nedaleko se nacházejí lyžařská centra jako je Vogel, Kranjska Gora či Krvavec, který je už součástí sousedního masivu Kamnických Alp. Kromě sjezdového lyžování si milovníci zimních sportů užijí i množství tras pro běžkaře. V blízkém okolí Bledu se vinou divoké toky řek Sava a Soča, které skýtají vynikající podmínky pro rafting či kayaking. Hory poskytují množství náročných i méně náročných turistických a alpinistických tras, z nichž nejznámější je výstup na nejvyšší horu Slovinska, Triglav (2864 m n. m.).

Terén na úpatí Alp nabízí fantastické trasy pro silniční a horskou cyklistiku. Na své si přijdou i milovníci golfu, kteří mohou své schopnosti vyzkoušet na nejstarším golfovém hřišti ve Slovinsku - Royal, s 18 a 9 jamkami, které je vzdálené pouhé 4 km od centra Bledu. Zhruba 1,5 hodiny jízdy od Bledu, směrem na jihozápad, cestou přes hlavní město Ljubljanu, se nachází nejkrásnější a největší přístupný jeskynní útvar v Evropě - Postojna Jama. Necelých 40 minut jízdy odsud je slovinské jadranské pobřeží, cestou k němuž narazíte na nepřeberné množství menších i větších vinic, na nichž se sklízejí hrozny pro vynikající slovinská vína.

Fotogalerie

Bled (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Zimní Bled (www.slovenia.info, photo: Franci Ferjan)Mlha nad Bledem (www.slovenia.info, photo: Franci Ferjan)Zrcadlení na Bledu (www.slovenia.info, photo: Franci Ferjan)Bledský hrad (www.slovenia.info, photo: Matej Vranic)BledSoča (www.slovenia.info, photo: Alan Kosmac)Vršič (www.slovenia.info, photo: Alan Kosmac)Bled (www.slovenia.info, photo: Nejc Pernek)Soutězka Vintgar (www.slovenia.info, photo: Jacob Riglin)Gondoly na Bledu (www.slovenia.info, photo: Jacob Riglin)Východ slunce - Bled (www.slovenia.info, photo: Michael Matti)Jezero Jasná (www.slovenia.info, photo: Tomo Jesenicnik)Bled (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)

Seznam hotelů

Vyhledávání hotelu v mapě


SLOVINSKO - ZELENÝ DRAHOKAM V PODHŮŘÍ ALP

Je možné uplatnit benefity (Edenred/Sodexo)

Napište nám - poradíme Vám s výběrem