Ljubljana

Ljubljana, česky také známá jako Lublaň je ideálním místem pro začátek objevování Slovinska. Ljubljana je hlavním a současně největším městem Slovinska, které leží v podstatě uprostřed země. Jako metropole je centrem průmyslu, obchodu, politiky, ale také kulturního a uměleckého života. V posledních letech se stala vyhledávanou kulinářskou destinací a vzhledem k počtu univerzit a koncentraci studentů, disponuje město mladistvou a živou atmosférou. V Ljubljani si budete připadat trochu jako ve Vídni kombinované se středomořskou atmosférou. Centrum města nejlépe objevíte pěšky, případně na kole, které si snadno ve městě zapůjčíte.

Ljubljana je rodištěm nejslavnějšího slovinského architekta, Jože Plečnika, který se narodil roku 1872 a v roce 1911 se přestěhoval do Prahy, kde se účastnil renovace pražského hradu. Právě pro podobnost v architektuře, se také Ljubljani často přezdívá malá Praha.

Ljubljanský hrad je pravděpodobně nejznámější památkou, neboť se nachází na kopci přímo nad centrem hlavního města. Na hrad vede strmá cesta, případně je možné využít lanovky, která vás na hrad pohodlně vyveze.

Fotogalerie

Západ slunce nad Ljubljanou (www.slovenia.info, photo: Alan Kosmac)Vánoční Ljubljana (www.slovenia.info, photo: Ales Fevzer)Plavba po řece Ljubljanici (www.slovenia.info, photo: Nea Culpa)Projíždka po Ljubljaně (www.slovenia.info, photo: Iztok Medja)Nábřeží v Ljubljaně (www.slovenia.info, photo: Iztok Medja)Otevřená kuchyně (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Okolí Ljubljany (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Ljubljana (www.slovenia.info, photo: Jacob Riglin)Trojitý most (www.slovenia.info, photo: Jacob Riglin)Ljubljana (www.slovenia.info, photo: Jacob Riglin)Hřbitov Žale od Jože Plečnika (www.slovenia.info, photo: Miram Kambic)Noční život (www.slovenia.info, photo: Andrej Tarfila)Léto v Ljubljaně (www.slovenia.info, photo: Drazen Stader)Řeka Ljubljanica za tmy (www.slovenia.info, photo: Coppo di Marco Coppo)

Seznam hotelů

Vyhledávání hotelu v mapě


SLOVINSKO - ZELENÝ DRAHOKAM V PODHŮŘÍ ALP

Je možné uplatnit benefity (Edenred/Sodexo)

Napište nám - poradíme Vám s výběrem