Piran

Staré přístavní město Piran leží na samém konci Piranského poloostrova, který je postupně zužován zátokami Strunjan a Piran. Hlavní dominantou Piranu je kostel a, pro stísněná přímořská městečka netypicky velké, kruhové náměstí. Na jeho místě původně stálo nádraží místní dráhy do Koperu, pro které se našlo místo díky zasypání původního slaniska. Po zrušení dráhy byl prostor využit pro náměstí, kterému dnes vévodí socha místního rodáka, slavného italského houslisty Giuseppe Tartiniho. 
Pro zbytek městečka jsou typické úzké uličky s všudypřítomným pachem smažených ryb. Od dob italské nadvlády zde sídlí italská menšina a názvy ulic jsou zde označeny dvojjazyčně. Na vyvýšenině nad Piranem se tyčí nepřehlédnutelná katedrála Sv. Jiří.

Fotogalerie

Piran (www.slovenia.info, photo: Nea Culpa)Piran (www.slovenia.info, photo: Jacob Riglin)Piran (www.slovenia.info, photo: Alan Kosmac)Maják v Piranu (www.slovenia.info, photo: Barbara Kozar)Západ slunce nad Piranem (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Večer v Piranu (www.slovenia.info, photo: Nejc Pernek)Piran (www.slovenia.info, photo: Jacob Riglin)Piran (www.slovenia.info, photo: Matic Klansek)Solné pánve (www.slovenia.info, photo: Drazen Stader)Náměstí Tartini, Piran (www.slovenia.info, photo: Barbara Kozar)

Seznam hotelů

Vyhledávání hotelu v mapě


SLOVINSKO - ZELENÝ DRAHOKAM V PODHŮŘÍ ALP

Je možné uplatnit benefity (Edenred/Sodexo)

Napište nám - poradíme Vám s výběrem