Oblast termálních lázní

Slovinsko má dlouholetou tradici v lázeňství, což dokazuje celkový počet 15 termálních lázní. První lázně ve Slovinsku založili již staří Římané, kteří objevili blahodárné účinky zdejších termálních a minerálních vod. Slovinsko se pyšní celkem 87 termálními prameny a celkem obstojně tak konkuruje termální velmoci, Maďarsku.

Slovinské lázeňské resorty nabízejí možnosti relaxačních, zdravotních i aktivních pobytů. Z ubytovacích kapacit si vybere opravdu každý, ať už se bude jednat o náročnou klientelu, vyžadující pětihvězdičkovou péči, či nenáročné cestovatele, kteří se spokojí s ubytováním v apartmánech či vlastním stanu.

Lázeňské resorty jsou ideální volbou pro strávení rodinné dovolené, pro romantické pobyty, poznávací pobyty za vínem, cyklistikou, golfem, i pro sportovní soustředění. Ve východním cípu Slovinska, sevřeném mezi hranicemi s Rakouskem, Maďarskem a Chorvatskem, zhruba 40 – 60 km na východ a jih od Mariboru, se nachází romantická krajina, napříč kterou se vine majestátní řeka Mura. Toto území ve jihozápadní částí Panonie, jejíž rovinný ráz je zde rozvlněn mírnými oblouky kopců, pokrytých zelenými lesy a nepřeberným množstvím malebných vinic a viniček v blízkém okolí tradičních vesnic. Oblast je tady převážně vinařská a zemědělská, nacházejí se zde však i významné historické památky, chráněné rezervace a přírodní parky.

Místní kulinářské speciality, jako je prekmurska šunka nebo gibanica, spolu s vyhlášenými skvělými víny a pálenkou, poskytují návštěvníkům nezapomenutelné chuťové zážitky. Zdejší vinařské oblasti jsou protkány sítí méně náročných i náročnějších cyklotras, zvaných „Vinska cesta“, podél nichž je rozseto množství vinných sklípků či sklepů (slovinsky nazývaných „Kletj“), kde je možno ochutnat vynikající víno a skvělé domácí jídlo. V této kouzelné a romantické krajině je množství termálních pramenů, které jsou využívány pro léčivé i rekreační účely. Zdejší mírné klima a prostředí umožňuje téměř celoroční provozování různých sportovních aktivit, jako je například cyklistika, turistika, plavání či golf.

Fotogalerie

Terme Olimia (www.slovenia.info, photo: Dean Dubokovic)Podzim v Mariboru (www.slovenia.info, photo: Iztok Medja)Léto v termální oblasti (www.slovenia.info, photo: Marko Petrej)Podzim ve Slovinsku (www.slovenia.info, photo: Iztok Medja)Podzim v Mariboru (www.slovenia.info, photo: Iztok Medja)Hrad Podsreda (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Kozjansko (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Lahinja (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Masáře uprostřed přírody (www.slovenia.info, photo: Dean Dubokovic)Laško (www.slovenia.info, photo: Thermana Laško)Lendava (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Buče (www.slovenia.info, photo: Boris Klavzar)Jezero Slivnik (www.slovenia.info, photo: Jurij Pelc)Vinice Železna (www.slovenia.info, photo: Luka Ploj)Přírodní krásy (www.slovenia.info, photo: Dean Dubokovic)Terme Olimia (www.slovenia.info, photo: Dean Dubokovic)

Lokality

Moravske Toplice

Lázně Terme 3000 se pyšní rozsáhlým aquaparkem patřím k evropské špičce, ale také unikátní "černou" termální vodou

Ptuj

Jedno z nejstarších měst Slovinska, v římských dobách bývalo regionálním centrem s více jak sto tisíci obyvateli. Nyní je vyhledávaným lázeňským centrem.

Banovci

Kouzelné lázně na kraji vesničky Veržej mají příjemnou, až rodinnou, atmosféru. Leží nedaleko vinařské oblasti Jeruzalem.

Radenci

Lázně jsou vyhlášeny svými nejmodernějšími lékařskými přístroji pro kardiovaskulární diagnostická vyšetření

Čatež

Malebné městečko na břehu řeky Savy obklopují lesy a majestátní hory

Ljutomer

Malá vesnička Mala Nedelja spadá pod obec Ljutomer a nachází se na pravém břehu řeky Mury

Podčetrtek

Okolní příroda láká k pěší i cyklo turistice a jedním z hlavních turistických taháků jsou každopádně místní termální lázně.

Rimske Toplice

Místní lázně jsou považovány za jedny z nejkrásnějších ve Slovinsku a jejich bazénový komplex je architektonickou kopií římských lázní

Laško

Lázeňské středisko na dolním toku řeky Savinja, jehož termální prameny znali už staří Římané

Seznam hotelů

Vyhledávání hotelu v mapě


SLOVINSKO - ZELENÝ DRAHOKAM V PODHŮŘÍ ALP

Je možné uplatnit benefity (Edenred/Sodexo)

Napište nám - poradíme Vám s výběrem