Stahovica

Stahovica se nachází uprostřed Kamnicko-Savinjských Alp a je ideálním výchozím bodem pro výlet na Velikou planinu. Jedná se o náhorní planinu ve výšce kolem 1600 m n. m. nabízející trasu dřívější horskou pasteveckou osadou, která dnes slouží jako živý skanzen. Osada se skládá z malebných dřevěných salaší s tradiční šindelovou střechou. V letních měsících se zde pasou stáda krav a v některých salaších je stále možné ochutnat mléčné výrobky, typické slovinské polévky, případně si dát některou z místních pálenek. Na Velikou planinu je možné vystoupat či si výstup zkrátit a nahoru se nechat vyvést lanovkou.

Kamnicko-Savinjské Alpy patří k méně známým turistickým cílům, což může být výhodou, pokud chcete uniknout, většinou přelidněným, Julským Alpám. Místní Alpy však nabízejí podobně kouzelná panoramata a jsou vhodné pro horské nadšence všech úrovní.

Fotogalerie

Kamnik (www.slovenia.info, photo: Nea Culpa)Pastevec Velike Planiny (www.slovenia.info, photo: Ales Fevzer)Kamnik (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Tůra v Savinjskych Alpach (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Procházka Velikou Planinou (www.slovenia.info, photo: Jost Gantar)Velika Planina v zimě (www.slovenia.info, photo: Iztok Medja)Velika Planina na jaře (www.slovenia.info, photo: Ana Pogacar)Velika Planina při západu slunce v zimě (www.slovenia.info, photo:Jost Gantar)

Seznam hotelů

Vyhledávání hotelu v mapě


SLOVINSKO - ZELENÝ DRAHOKAM V PODHŮŘÍ ALP

Je možné uplatnit benefity (Edenred/Sodexo)

Napište nám - poradíme Vám s výběrem