Aktuální podmínky pro cesty do Slovinska. / 21.09.2021

PODMÍNKY VSTUPU DO SLOVINSKA DO 15.9.2021

1. Podmínky pro vstup do Slovinska 
Slovinská vláda rozhodla o zrušení rozdělení zemí podle barev a s platností od 15.9.2021 zrušila barevný seznam států a sjednocuje podmínky vstupu do země.

Pro vstup do Slovinska (pokud nechceme do 10 denní karantény) musí každý turista předložit při kontrole na hranicích potvrzení o očkování, prodělání onemocnění nebo negativní výsledek testu (bez ohledu na barvu země, ze které přijíždí). Evropský Covid pas platí v papírové nebo elektronické podobě s platným QR kódem.
Pro vstup do Slovinska je nutné předložit: 

- test (PCR nebo antigenní), ne starší než 48 hod od odebrání vzorku (v případě antigenního) nebo 72 hod v případě PCR testu.

- potvrzení o pozitivním výsledku PCR testu na COVID-19, který je starší více než 10 dní a zároveň není starší než 6 měsíců, popř. potvrzením od lékaře o prodělání COVID-19, které není starší než 6 měsíců

- potvrzení o plném očkování proti COVID-19 : 

- možné je také potvrzení o prodělání COVID-19 (pozitivní test / potvrzení od lékaře), pokud zároveň osoba obdržela v osmi měsících od nástupu symptomů alespoň jednu dávku některé z vakcín

Výjimky:
- Osoba, která ještě nedovršila 15 let a cestuje společně s blízkými 
členy rodiny, opatrovníkem, učitelem atd. nebo v rámci organizované skupiny (kterým nebyla nařízena karanténa nebo zamezen vstup do země)

2. Ubytovací kapacity
jsou otevřeny v celém Slovinsku, ale s omezením kapacity. Týká se to i kempů a stellplatzů. Vždy doporučujeme dotázat vaše konkrétní rezervované místo a zjistit jejich aktuální situaci a požadavky a kapacity.

Upozorňujeme, že k nástupu k ubytování, účasti na hromadných kulturních a sportovních akcích, pro návštěvu vnitřních prostor restaurací atd. je nutné splnit stejné podmínky, jaké platí pro vstup do země (viz. podmínky nahoře). Bez ohledu na barvu země, ze které turista přijíždí (test/očkování/potvrzení o prodělání nemoci). Stejné podmínky pro ubytování platí i pro občany Slovinska.

Výjimky:
Osoba, která ještě nedovršila 18 let a ubytovává se společně s členy rodiny, opatrovníkem, učitelem atd. nebo v rámci organizované skupiny (kterým nebyla nařízena karanténa nebo zamezen vstup do země)

Počítejte prosím s tím, že pokud postupně plánujete využívat víc míst pro ubytování, nemusí vám v těch následných už test použitý pro vstup do země (nebo test provedený před odjezdem) platit. 
Antigenní testy můžete pak při svém delším pobytu udělat i ve Slovinsku. 


3. Hraniční přechody
Do Slovinska je možné vstoupit na všech mezinárodních hraničních přechodech.
Podrobné informace pak můžete najít na stránkách Velvyslanectví ČR v Lublani a na stránkách Velvyslanectví SK v Lublani (odkaz níže).

Pozor! Velmi využívaný hraniční přechod Predel do údolí řeky Soči (do Bovce) má kvůli rekonstrukci tunelu u jezera Lago del Predil na italské straně omezený provoz. Ve všední dny je v noci mezi 18:00 a 6:00 uzavřený a nelze tudy projet. V noci na neděli a o svátcích je pak provoz řízený semaforem, ale průjezd je možný. 

 

4. Návrat zpět ze Slovinska

návrat ze Slovinska zpět do ČR
- pro návrat očkovaných osob platí, že jsou osvobozeni od povinnosti předložit test po návratu do ČR až dva týdny po druhé dávce očkování (v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní od aplikace).
- bez povinnosti testu jsou i osoby po předložení potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19.
- děti do dovršení věku 6 let nemusí vyplňovat příjezdový formulář, ani podstoupit test.


Od 6.9. je Slovinsko zařazené na tzv. evropském semaforu mezi červené země a pro návrat do ČR platí zpřísněná pravidla pro neočkované osoby nebo osoby bez potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19.
S platností od 20.9. je pak Slovinsko zařazeno na seznam tmavě červený. Nicméně podmínky návratu jsou stejné, jako u kategorie červená.

- před odjezdem do ČR veřejnou dopravou (vlak, autobus, letadlo atd.) se musí cestující prokázat potvrzením o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 h od odběru) nebo o negativním výsledku PCR testu (max. 72 hodin od odběru.) Dopravci neumožní přepravu cestujícím, kteří potvrzení o testu a příjezdový formulář nepředloží.
Podle sdělení našich úřadů se tato podmínka týká i organizovaných skupinových autobusových zájezdů!

- po návratu je pak povinnost samoizolace a nejdříve až 5.den (nejpozději ale 14.den) po návratu předložit negativní výsledek PCR testu

- děti do dovršení věku 6 let nemusí vyplňovat příjezdový formulář, ani podstoupit test.

Všechny osoby vracející se ze zahraničí do ČR, s výjimkou dětí mladších 6 let, mají vždy povinnost vyplnit příjezdový formulář!

Sledujte prosím přesné podmínky návratu ze Slovinska (červených a tmavě červených zemí) na stránkách MZV ČR

Aktuální informace lze sledovat na oficiálních stránkách MZV v čj nebo v aj na slovinském webu gov.si, případně na stránkách slovinské ambasády v Praze

Informace ohledně aktuálně otevřených kapacit slovinského řetězce Sava Hotels Resorts najdete zde. Na tomto webu najdete informace týkající se následujících ubytovacích kapacitách:


SLOVINSKO - ZELENÝ DRAHOKAM V PODHŮŘÍ ALP

Je možné uplatnit benefity (Edenred/Sodexo)

Napište nám - poradíme Vám s výběrem