Aktuální podmínky pro cesty do Slovinska. / 21.02.2022

1. Podmínky pro vstup do Slovinska 

S platností od 19.2.2022 Slovinsko RUŠÍ podmínku předložení potvrzení PCT (tedy potvrzení o ukončeném očkování/prodělání onemocnění/test PCR nebo antigenní) při vstupu do země. 
Vstup do Slovinska má tedy stejná pravidla, jako před vypuknutím pandemie COVID-19 a není potřeba předkládat žádné potvrzení o bezinfekčnosti.

S platností od 21.2.2022 Slovinsko RUŠÍ podmínku předložení potvrzení PCT (tedy potvrzení o ukončeném očkování/prodělání onemocnění/test PCR nebo antigenní) pro veškeré služby (ubytování, restaurace, památky, kulturní akce, obchody, lázně, nákup skipasů atd.).
Potvrzení o bezinfekčnosti je nutné předložit pouze při návštěvě zdravotního zařízení (lůžková oddělení) a ústavů sociální péče. 
Ruší se i omezení počtu osob na akcích a omezení otevíracích dob restaurací, klubů atd.

Jediným opatřením tedy od pondělí 21.2.2022 zůstává povinnost nošení respirátorů nebo chirurgických roušek na veřejných (venkovních) místech, kde není možné dodržet rozestupy 1.5 m. V uzavřených veřejných prostorách je nošení respirátorů povinné. Dále rozestupy a dezinfekce rukou.

Další podrobnosti a přesné citace najdete na stránkách velvyslanectví ČR a SK v Lublani (odkazy níže). 

 

2. Návrat zpět ze Slovinska

Aktuální podmínky pro návrat ze všech zemí EU najdete na stránkách MZV ČR.

 

Aktuální informace lze sledovat na oficiálních stránkách MZV v čj nebo v aj na slovinském webu gov.si, případně na stránkách slovinské ambasády v Praze

Informace ohledně aktuálně otevřených kapacit slovinského řetězce Sava Hotels Resorts najdete zde. Na tomto webu najdete informace týkající se následujících ubytovacích kapacitách:


SLOVINSKO - ZELENÝ DRAHOKAM V PODHŮŘÍ ALP

Je možné uplatnit benefity (Edenred/Sodexo)

Napište nám - poradíme Vám s výběrem